Jak fungují protipožární nátěry?

Protipožární nátěry se často využívají v komerčních a průmyslových budovách. Mívají své opodstatnění tam, kde se pohybují větší davy lidí a kde jsou vzhledem k povaze budovy prostory náchylnější ke vzniku požáru.

Protipožární nátěry a jejich druhy

Protipožární nátěry se dělí na tři typy:

  • zpěnitelné protipožární nátěry
  • netoxické protipožární nátěry
  • kombinované protipožární nátěry

První typ se při kontaktu v ohněm změní na pěnu, která přilne k povrchu stěny a obalí ho vrstvou, jíž se oheň obtížněji šíří a neproniká tak rychle do konstrukce. Zpěňující nátěry proti požárům se využívají na nosné konstrukce, u nichž je vyžadována větší odolnost. Netoxické protipožární nátěry zamezují šíření toxických plynů při požárech – neobsahují totiž chemické látky, které by se při kontaktu s ohněm měnili na toxické plyny.  Jsou vhodné na nenosné konstrukce a především zamezují udušení přítomných lidí v důsledku požáru. Kombinované v sobě spojují přednosti obou zmiňovaných nátěrů.

Protipožární nátěry jen se zkušenými natěrači

Aby protipožární nátěry plně plnily svou funkci – zabránit šíření požáru, je nutné je nechat nanést zkušenými natěrači s příslušným osvědčením. V České a ve Slovenské republice provádí profesionální protipožární nátěry a další natěračské práce natěrači z řemeslnického cechu Ekomplex. Ekomplex je prověřeným a osvědčeným sdružením a na práci svých natěračů poskytuje plnou záruku.


 

Kontaktujte nás : 

Volejte : 840-840-600

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na malířské či natěračské práce :

Comments are closed.